| |  Regisseur Baz Luhrmann heeft bevestigd dat er een musical over Elvis Presley in de maak is. In een interview op de Britse radiozender Magic Radio onthulde de Australische filmmaker dat er achter de schermen wordt gewerkt aan een theaterproductie rond de legendarische rock-’n-rollzanger.
“Er wordt aan gewerkt. Het gaat gebeuren”, zei Luhrmann toen hem naar het project werd gevraagd. Lachend voegde hij daaraan toe: “Ik weet niet of ik het eigenlijk mocht aankondigen, maar goed, nu heb ik het toch gedaan.”
Luhrmann regisseerde in 2022 de succesvolle biografische film Elvis, waarin Austin Butler de hoofdrol speelde. De film werd wereldwijd goed ontvangen en leverde meerdere Oscarnominaties op. Eerder hintte de regisseur al op plannen om het verhaal van Presley ook naar het theater te brengen, maar een officiële bevestiging bleef tot nu toe uit.
Details over de musical zijn nog niet bekend. Het is onduidelijk wanneer de productie in première gaat en of deze op Broadway, in het Londense West End of elders te zien zal zijn. Ook over de cast en de creatieve invulling is nog niets naar buiten gebracht.
Elvis Presley, die wereldwijd bekend werd met hits als Jailhouse Rock, Suspicious Minds en Can’t Help Falling in Love, blijft een van de invloedrijkste artiesten uit de muziekgeschiedenis. Zijn leven en carrière vormden eerder al de basis voor diverse films, documentaires en podiumproducties.
Met de bevestiging van Luhrmann lijkt daar binnenkort een groots opgezette musical aan te worden toegevoegd. Verdere aankondigingen worden naar verwachting later bekendgemaakt.
| |